16512

رنگ سال 2023 رسما اعلام شد

رنگ سال 2023 مشخص شد این رنگ سال 2023 است

رنگ سال 1402

 رنگ سال 2023

مرجع جهانی رنگ سال 2023 را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد. قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است.

در یک لحظه فرهنگی که توسط چالش‌های بی‌شماری شکل گرفته است، رنگ سال پنتون برای سال 2023، سایه‌ای از قرمز پررنگ است که بیانگر قدرت و سرزندگی مورد نیاز برای ایجاد آینده‌ای مثبت‌تر است.

نمونه هایی از لباس بچگانه با رنگ سال 2023

مرجع جهانی رنگ سایه‌ای پر جنب و جوش و ظریف از قرمز زرشکی، مطالعه‌ای در تعادل است: با استفاده از رنگ‌های گرم و سرد، منشأ رنگ در طبیعت با رنگی برق‌آمیز است که می‌توان آن را هم در رنگ‌های فیزیکی و هم در رنگ‌های سرد یافت.

اکنون در بیست و سومین سال انتخاب رنگ سالانه، مؤسسه پنتون رنگ سال را به این رنگ انتخاب کرده است.

 

 رنگ سال 2023

 

Leatrice Eiseman، مدیر اجرایی مؤسسه می‌گوید: «ما این رنگ را انتخاب کردیم زیرا احساس می‌کردیم که یک سایه غیر متعارف برای یک زمان غیر متعارف است، چیزی که می‌تواند چشم‌انداز جدیدی را به ما ارائه دهد. ایسیمن خاطرنشان می کند که این رنگ قدرت را منتقل می کند – اما به روشی قاطعانه و نه تهاجمی. “این رنگی است که واقعاً با نشاط و نشاط می لرزد، که سیگنال جدیدی از قدرت را نشان می دهد، چیزی که همه ما برای آینده ای خوش بینانه تر به آن نیاز داریم.

 

خصوصیات رنگ ویوا مگنتو 2023

رنگ 2023 ویوا مگنتو رنگی قدرتمند و قرمز متحرکی است که روح سرکش خود را بدون هیچ محدودیتی ابراز کرده و از هر کسی که شور زندگی و روحیه ای سرکش در سر دارد، استقبال می کند.

قرمز مایل به زرشکی تعادلی بین گرم و سرد را ایجاد کرده و همچنین رنگی ترکیبی است، که به راحتی دنیای چند بعدی ما (فیزیکی و مجازی) را در برمی گیرد. نام این رنگ منحصر به فرد؛ قرمز کارمینی است که شجاعانه و بدون هیچ تهاجمی بر هر چیزی چیره می شود. قرمز کارمینی با رویکرد «مشت در دستکش مخملی» است که نوید دهنده آینده ای روشن برای جهانیان است.

تعادل بین زندگی فیزیکی و دیجیتال

همانطور که بین زندگی دیجیتال و فیزیکی خود تعادل برقرار می کنیم، باید قدردان طبیعت هم باشیم. طبیعتی که با انرژی خود به ما می فهماند زندگی در جریان و امید هنوز زنده است. علاوه بر این؛ رنگ سال 2023 کشش گرانشی ما را به سمت رنگ های طبیعی تر می برد، زیرا حرکات پیرامون تغییرات آب و هوا، پایداری و حفاظت از زمین برای همه ما امری مهم و ضرروری است.

فرآیند انتخاب رنگ

در فرآیند انتخاب رنگ سال امسال، پنتون با آگاهی بیشتری از طبیعت بهره برده است تا با کمک آن بتواند گرایش های بی شماری از شیوه زندگی را نشان دهد. همانطور که ساختمان ها بلندتر و زندگی شهری بزرگ تر می شود، ما از طبیعت دورتر می شویم؛ پس باید طبیعت را به خانه هایمان بیاوریم تا بتوانیم نفس بکشیم.

گیاهان، گل ها، دیوارهای نشیمن و فضاهای بازترمیمی چیزهایی هستند که به آن برای ادامه پر نشاط تر احتیاج داریم. امید است بعد از این سال های سخت همگیری کرونا در جهان با رویکردهای جدید فضای بهتری را ایجاد کنیم و بتوانیم از آن لذت ببریم. همه این روندها از سبک زندگی جدیدی در تلفیق با نیروهای طبیعی صحبت می کنند.

منشأ ارگانیک از سوسک کوشینال

منشأ ارگانیک Viva Magenta از (سوسک کوشینال) است. این حشره رنگ کارمین را تولید می کند که یکی از با ارزش ترین، قوی ترین و درخشان ترین خانواده رنگ های طبیعی در دنیا است. رنگ قرمز Viva Magenta ما را به ماده اصلی متصل می کند و سیگنال اولیه قدرت را به ما می بخشد. در واقع؛ رنگ سال 2023 غنا، گرما و قدرت مواد طبیعی را با افق های غنی و باز دنیای دیجیتال ادغام می کند و نتیجه آن قرمزی است که افق اصالت ما را گسترش می دهد.

روانشناسی رنگ Viva Magenta

قرمزها رنگ های قدرتمندی هستند که زندگی پر از شور و هیجان را به رخ می کشند. Viva Magenta به عنوان قرمز روشن و زرشکی، جسارت را با احساس سرگرمی متعادل می کند. این ترکیب پویا تراوشی از شجاعت زنانه است و ما را برمی انگیزد تا با اعتماد به نفس و انسانیت بیشتری در دنیا ظاهر شویم.

فضای دیجیتال با سرعت خود باعث شده ما عمیق تر از هر زمان دیگری با یکدیگر در ارتباط باشیم. انسان ها دیگر فراتر از نژاد و قدرت و ثروت در کنار یکدیگر هستند و می توانند حرف مردمان سرزمینی دیگر را بفهمند و قلب شان برای انسانیت به تپش در می آید. علاوه بر این؛ رنگ سال 2023 بیانگر تمایل ما برای مقابله با چالش های جدید و امتحان کردن غیر متعارف ها است.

چیزی که رنگ سال امسال را از سال گذشته متمایز می کند تطابق با طبیعت است.

این رنگ به ما اطمینان و انگیزه لازم؛ برای مقابله با رویدادهای مخرب طولانی مدت را ارائه می دهد. رویدادهایی مانند همگیری کرونا، مواجهه با جنگ، اقتصاد بی ثبات، ناآرامی های اجتماعی، شکست در مشکلات آب و هوایی و ... که همگی بر روح ما تاثیری منفی گذاشته اند. این رنگ قصد دارد تا به مردم دنیا شور و هیجانی که آرزویش را داشته اند بدهد و پیام صلح را به جهانیان ارسال کند.

چگونه از رنگ جدید پنتون استفاده کنیم؟

احساس قدرت می کنید؟ به دنبال لباس یا اکسسوآر جدیدی می گردید که بیانگر احساسات شما باشد؟ پس بهتر است از لباس های به رنگ قرمز کارمینی برای پوشش خود استفاده کنید. این رنگ را می توان با خاکستری های کم رنگ، آبی یا رنگ های پاستلی ست کرد. همچنین رنگ صورتی هم در کنار این رنگ زیبا به نظر می رسد.

از آنجایی که Viva Magenta قرمز است؛ بین گرم و سرد تعادل ایجاد می کند، در نتیجه از این رنگ می توانید در رنگ موی خود هم استفاده کنید تا موهای درخشان داشته باشید. علاوه بر آن رنگ رژ، ناخن ها، گونه ها، سایه پشت پلک برای جنسیت و رنگ های پوست مختلف رنگی زیبا است.