16512

نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که نماد اعتماد الکترونیک (ای نماد) چیست و چرا اخذ آن برای فروشگاه‌های اینترنتی ضرورت دارد؟

نماد اعتماد الکترونیک نشانه‌ای است که از سوی مرکز تجارت الکترونیک زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت به عنوان تاییدیه به سایت‌های فروشگاه اینترنتی داده می‌شود.
اعتبار نماد اعتماد الکترونیک 2 سال می‌باشد و در دو حالت نماد تک ستاره و نماد اعتماد دو ستاره صادر می‌شود. (دریافت نماد اعتماد مستلزم احراز مجموعه‌ای از معیارها و احراز هویت مالک می‌باشد و تنها تفاوت نماد اعتماد یک ستاره و دوستاره در این است که نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره به وب‌سایت‌هایی که گواهینامه امنیتی SSL دارند تعلق می‌گیرد).

نماد اعتماد الکترونیک نشان دهنده ی اعتبار فروشگاه اینترنتی شما می‌باشد و داشتن این نشان موجب رسمیت بخشیدن و نظام مندی سایت و کسب و کار شما می‌شود، که این امر در ایجاد اعتماد در کاربران شما اهمیت بسیاری دارد و کاربران با خیالی آسوده می‌توانند از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید انجام دهند.
نکته‌ی دوم در خصوص ضرورت گرفتن نماد اعتماد الکترونیک این است که یک فروشگاه اینترنتی پس از اخذ این نشان امکان دریافت مستقیم درگاه بانکی از سوی بانک را دارد. این مسئله خود موجب عدم نیاز به درگاه‌های واسط بانکی و افزایش امنیت وب‌سایت شما می‌شود چرا که درگاه‌های واسط جز در موارد معدودی قابل اعتماد نمی‌باشند. علاوه بر آن با درگاه بانکی مستقیم نیازی به پرداخت کارمزد بابت هر تراکنش به درگاه واسط نمی‌باشد.
علاوه بر موارد فوق فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک امکان استفاده از سیستم‌های پرداخت درب منزل (COD) با پنل اداره پست جمهوری اسلامی ایران را دارند. (استفاده از این پنل و امکان ارسال به صورت پرداخت درب منزل صرفا به فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد تعلق می‌گیرد.)
پس از دریافت لینک نماد اعتماد الکترونیک می‌توان لینک آن را در صفحه ی اول سایت که برای کاربر قابل رویت باشد قرار داد.

صفحه ی اصلی سایت